Sportedző (alpesi sí sportágban)
Az alpesi sí edző célirányosan tervezi, szervezi és irányítja a sportolók, csapatok rövid-, közép- és hosszú távú felkészítését és versenyeztetését. Ismeri a sportolók hosszú távú fejlesztésének interdiszciplináris modelljét. Megtanítja a sportág technikai, taktikai és versenyszabályait. Értékeli a sportolók edzéseken és a versenyeken nyújtott teljesítményét, a korszerű pedagógiai és edzéselvek, edzésmódszerek figyelembevételével fejleszti teljesítőképességüket és teljesítőkészségüket. Felméri sportolói állóképességét, technikai tudását, valamint edzéstervet készít, irányítja annak végrehajtását. Edzőversenyeket és versenyeket, illetve edzőtáborokat szervez. Megszervezi és koordinálja a rábízott sportolók felkészítésében együttműködő szakemberek tevékenységét (sportorvos, pszichológus stb.). Részt vesz a sport és egyéb szabadidős tevékenységet szervező egység/intézmény munkájában. Rekreációs szakemberként részt vesz a szabadidős sportolók foglalkozásai, versenyei szervezésében, irányításában. Tanácsaival segíti az egészséges életmódra törekvők táplálkozásának, sportolási programjának összeállítását. Az alpesi sí edző tevékenységét bárhol a világon végezheti. Hitelesen és méltóképpen képviseli sportolóit, csapatát, klubját és nemzetét egyaránt. Ha fontos számodra a mozgás és szeretnél másoknak is segíteni, hogy kimagasló eredményeket érhessenek el a sportágban, akkor megtaláltad a hozzád illő szakmát.
Iskolai előképzettség
Érettségi végzettség
Szakmai előképzettség
sí/alpesi sí oktatói végzettség (minimum OKJ rendszerű végzettség, IVSI, ISIA végzettségek, Landeslehrer vagy ezekkel egyenértékű végzettség, aminek elbírálására a Síoktatók Magyarországi Szövetsége illetve/vagy a Magyar Sí Szövetség jogosult)
Egészségügyi alkalmassági követelmény
foglalkozásegészségügyi alkalmassági vizsgálat
Szakmai gyakorlat
Az országos sportági szakszövetség (Magyar Sí Szövetség) által közzétett szakmai szempontok alapján sportági jártasság igazolása, szakmai ajánlás szükséges.